26. 5. 2014 – ZMČ: Tvoříme dějiny. Jde mi mráz po zádech!

Ďolíček a vedlejší parkoviště

Už si začímáme zvykat, že když se sejdou zastupitelé MČ Praha 10, schválí se Něco s velkým N. Ano, konečně došlo na slibovaný Ďolíček – zastupitelé schválili záměr vyměnit stadion za sousedící pozemky, kde je dnes parkoviště, a doplatit majiteli stadionu BOHEMIANS REAL, a. s. 49 mil. Kč. Starosta Bohumil Zoufalík to komentoval slovy „Tvoříme dějiny. Jde mi mráz po zádech!“

V situaci, kdy Vršovice absolutně nemají vyřešené parkování a žádnou koncepci toto zastupitelstvo nepřipravilo, to působí jako hra s voličskými hlasy fanoušků Bohemky. (Navíc se zatím vůbec neví, co bude s pozemky na druhé straně Vršovické ulice, kde bývala tržnice.) Ale Vršovičtí se chtějí bránit, připravili výzvu, přidejte se k nim! Více informací na jjelen@volny.cz

Můžete se také vyjádřit na FB Prahy 10, tedy prozatím zde nebyly názory občanů smazány.

Teď bude muset záměr ještě schválit magistrát a asi v záři se projednávání a definitivní schválení vrátí zpět na Desítku.  Více zde.

Velmi zajímavá byla u tohoto bodu diskuse, na rozdíl od projednávání výjimky z placení poplatku ze vstupného (minule – odkaz) byla ze strany fanoušků velmi věcná a klidná. Kde budeme parkovat, se zase klidně  ptali občané žijící v sousedství stadionu. A pak přišly reakce politiků a emoce, ideologie (kupodivu fotbal se hraje vlevo i vpravo) a doporučení zastupitele Milana Richtera (stále ODS), ať se lidé, kterým vadí fotbal odstěhují na Šumavu.

Exstarosta a technika se nijak neomezovali

Milan Richter vystoupil celkem 20 x (někdy šlo o “technickou poznámku” někdy o řádné vystoupení – uvidíme, co bude uvedeno v zápise), což je jistě rekord, i když “zlaté” časy, kdy jako starosta mohl mluvit neomezeně, už se snad nevrátí. Slyšeli jsme i jedno z prvních vystoupení paní radní Jiřiny Vondrákové (ČSSD), pana ex-poslance Jana Floriana (ex-ODS) a ve zmatku kolem nefungujícího hlasovacího zařízení se na chviličku zdálo, že uslyšíme i Martinu Suchou (DPD). Do diskuse více než obvykle přispíval Miroslav Svoboda (ČSSD). Volby se holt rychle blíží.
Technika si vůbec dělala, co chtěla: nejdříve nešel přímý přenos, pak zas hlasovací zařízení. Za ty peníze by člověk čekal lepší servis. Viz též zde.

Mnohapatrový kolos u Květu

Držíme palce o.s. Bezpečný Květ ze Zahradního Města, jehož členové nechtějí jen nečinně čekat, co jim vyroste před domem, ale snaží se některé očekávané problémy (zvýšení individuální dopravy v Jabloňové – počítá se s 250 garážovými stání či zmenšení plochy parku) vyřešit dříve, než nastanou. Jde o plán 11 patrové nástavby na obchodní centrum Květ (Tesco) před poliklinikou připravovaný za zavřenými dveřmi radnice s developerem. Proč se naši zastupitelé nepoučí z Malešic a nezačnou konečně s lidmi komunikovat? Petici a kontakty získáte zde: http://www.bezpecnykvet.cz/

Oživení vymáhání škod

A máme radost, že úsilí o.s. Oživení, aby škodu zaviněnou zaměstnancem úřadu ten zaměstnanec, který ji způsobil, i uhradil, vedlo k tomu, že se tak děje i v dalších případech. Minimálně o tom informoval tajemník Martin Slavík v bodě 32 – Návrh na změnu rozpočtu (podrobnosti budou ve stenozáznamu).

Podivný útok dávaný do podivných souvislostí

OS Zaostřeno na 10 odsuzuje fyzický útok na zastupitelku MČ P10 Hanu Novákovou (ČSSD). Takovýto čin je absolutně nepřijatelný a pevně věříme bude prošetřen Policí ČR, aby se veřejnost dozvěděla, kdo a proč za útokem stál. Je to důležité i proto, že útok byl ze strany některých komunálních politiků bez jakýchkoliv důkazů dáván do souvislosti s činností aktivních občanů a spolků na Praze 10 (viz. zde). To vnímáme jako velmi agresivní využívání lidského neštěstí pro účely politického boje a jasně to odmítáme. Nechť koná Policie, teprve pak je čas na silná prohlášení (nyní spíše omluvy).

Záznam jednání zastupitelstva na youtube.com

Záznam jednání zastupitelstva je k shlédnutí zde, bohužel není kompletní, protože na začátku přenos vůbec neběžel, v jednu chvíli byl přerušen a na konci došlo k příliš pozdě odhalené chybě na naší straně. Titulky označující nejzajímavější okamžiky budou doplněny v řádu hodin.

Publikováno 26.6.2014

Tento úterník Vám přineslo Zaostřeno na 10, o.s., nominované na cenu Gratias Tibi
Líbí se Vám, co děláme? Podpořte nás!
Zaostřeno na 10 chce být alternativním informačním zdrojem pro občany Prahy 10 a využívá k tomu běžné informační kanály, kterými jsou webové stránky, profil na Facebooku, e-mailový zpravodaj, youtube. com, kde jsou videozáznamy z jednání zastupitelstva MČ Praha 10 a dalších akcí a tištěné materiály, jejichž distribuci provádí svými dobrovolníky i Českou poštou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>