8. 9. 2014 – ZMČ: Zčuněné referendum proti miliardové radnici nepomůže

Měsíc před volbami došlo k první veřejné roztržce mezi šesti (!) koaličními subjekty a rozpadl se společný klub Desítky pro domácí (DPD) a Strany zelených (SZ). Příčinou bylo údajné vložení letáků DPD do tašek s logem MČ, které byly rozdávány na utkání SK Slavia – Hajduk Split. Starosta Zoufalík dostal za úkol vše prošetřit a několik klubů si počká na vrácení zaplaceného poplatku ze vstupného (celkem téměř 7 mil. Kč) nejméně do příštího zastupitelstva. Odkaz na článek v Metru.

Kandidát Svobodných Radek Strnad vystoupil proti schválení Cyklogenerelu: především se mu nelíbí zóny s max. rychlostí 30 km, které by měly jednou pokrývat podstatnou část Prahy 10. Cyklogenerel je zde.

Renata Chmelová (kandidátka Koalice Vlasta) marně usilovala o hlasování o zrušení veřejné zakázky na novou radnici: Proč vystavovat uchazeče nejistotě způsobené již vyhlášeným referendem popř. referendem Stop miliardové radnici na Praze 10, jejíž iniciátoři již shromáždili téměř 11 tisíc podpisů.

Lucii Sedmihradské (kandidátka Koalice Vlasta) se na čtvrtý pokus podařilo získat veřejný příslib zveřejnění průběžných zpráv o plnění rozpočtu. Každým dnem by se měly objevit zde.

Až na uvedené body se nediskutovalo, radní Vinš (nezávislí) většinu bodů uvedl slovy „dle důvodové zprávy“, tak že kdo neměl důvodovou zprávu, ale jen návrh usnesení, moc nevěděl, o co jde. S Key Investments nic nového – přes veškerou snahu AK Felix, kterou si MČ v této věci najala, není Praha 10 členem věřitelského výboru firmy Via Chem. Smlouva zde, je až na 900 hodin po 2100 Kč + DPH.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>