Být vidět, ale nic neříct

Deník Metro do každé schránky

Také jste dostali do své schránky minulý týden Deník Metro (č. 18, středa 28. ledna), kde se na titulní stránce vyjímal článek o starostce Městské části Praha 10 Radmile Kleslové a jejích plánech a prioritách? Na webových stránkách www.metro.cz článek bohužel nenajdete, ale můžete si přečíst naskenovaný text zde. Zajímalo by nás, zda se jednalo o běžný článek, či placenou propagaci nového zastupitelstva či přímo paní starostky.

Politické ambice paní starostky

V současné době vybírá Hnutí ANO 2011 své nové vedení a současná starostka MČ Praha 10 Radmila Kleslová, zároveň předsedkyně pražské organizace ANO, je nominovaná na post 1. místopředsedkyně. Je tedy článek v deníku Metro, který byl doručen do schránek některých občanů Prahy 10, určitou předvolební propagací s cílem zlepšit mediální obraz paní starostky? Radmila Kleslová byla mnohokrát mediálně kritizována za to, že byla komunistická rozvědčice či kvůli podpoře od jindy kritizovaných občanských demokratů, kteří jí pomohli do funkce starostky .  O navržených členech vedení Hnutí ANO 2011 rozhodne až celorepublikový sněm, který se má konat na přelomu února a března.

Prvním z hlavních témat, které paní starostka v článku zmínila, je zvyšování kapacity v mateřských školách, které stále nestačí poptávce. Tématem číslo dvě je velice populární „dořešení koncepce využití vily Karla Čapka“, která je již v majetku MČ Prahy 10. Posledním tématem je otevření Malešického penzionu.

O budově radnice zase ani slovo!

Také se ptáte, na kterém místě v žebříčku priorit nové starostky stojí další osud budovy Vlasta (současné sídlo radnice) a potenciální stavba nové radnice – plánovaná minulým politickým vedením za miliardu Kč na Hagiboru? Odpověď nepřišla ani na zastupitelstvu, kde ve věci posouzení variant vhodných prostor pro fungování úřadu interpelovala starostku zastupitelka koalice Vlasta Renata Chmelová.

Na veškeré vznesené interpelace bude tazatelům odpovězeno do 30-ti dnů písemně a odpověď na interpelace se nezveřejňuje. Tento přístup je podle nás v rozporu, s tím, co sama starostka Radmila Kleslová uvedla na stránkách MČ Praha 10  : „Snažíme se o to, aby bylo jednání [Zastupitelstva] co nejtransparentnější a co nejlépe zdokumentované, aby měl kdokoli a kdykoli přístup k tomu, co se na jednání odehraje,“ Nelze tedy je doufat, že daní zastupitelé či občané odpovědi zveřejní sami, abychom se i my ostatní dozvěděli, jak naši zastupitelé reagovali.

„Děkuji všem těm, kteří dali hlas ANO. Povedeme Prahu 10 v souladu s naším programem a každý jeden hlas našich voličů tak byl a bude maximálně zúročen,“ tvrdí starostka Kleslová. Nám tedy nezbývá než plnění tohoto programu a cílů současné koalice bedlivě sledovat.

Slibuje se tak snadno…

„Nově bude zveřejňován vidozáznam z jednání zastupitelstva.“ slibovala tisková zpráva k novému jednacímu řádu. Na webu měl viset 10. den po jednání zastupitelstva, tedy ve čtvtek 5.2., teď je pondělí zatím nikde nic.
Velmi se omlouváme se všem příznivcům, že jsme tentokrát nedokázali pořídit záznam sami.

Publikováno 9.2.2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>