Horský Hotel má nový kabát od starých šíbrů

V roce 2008 pořídila Praha 10 pro žáky základních škol rekreační zařízení na Černé hoře. Pro žáky se tak otevřela možnost jezdit na školy v přírodě za dotovanou cenu 800 až 1000 Kč za týdenní pobyt.

Až potud se jedná o bohulibou činnost města, která umožňuje, aby se na čerstvý vzduch dostaly i děti, které by si jinak pobyt dovolit nemohly. Ale nebyli bychom na Praze 10, kdyby se za dobrým úmyslem neskrýval čertík v podobně podezřele vysokých nákladů a malá domů pro zasloužilé členy ODS.

Konkrétně na provoz Horského hotelu si město přímo netrouflo a pro tyto účely si zřídilo akciovou společnost Praha 10 – Majetková a její dceru, další akciovou společnost Praha 10 – Rekreace, která hotel vlastní. A aby to nebylo tak jednoduché, tak ani Praha 10 – Rekreace zřejmě nemá kvalifikaci na provoz zařízení, pro které byla zřízena, a tak si najala další společnost, tentokrát soukromou firmu Gastro servis Zemánek s. r. o. Kruh se tedy uzavírá u jednatele této společnosti Karla Zemánka, který mimo jiné působil i ve firmě Milana Jančíka, bývalého starosty Prahy 5 za ODS. Přes celý tento kolotoč vztahů, který začíná a končí u vyhlášených tváří ODS teče 17 milionů korun ročně. Za tuto částku bychom mohli děti ubytovat na prakticky libovolném standardním rekreačním zařízení v České republice a žáci by nemuseli jezdit na stále stejné místo.

Tímto ale náklady na pobyty žáků zdaleka nekončí. Běžný podnikatel, pokud tedy nechce zkrachovat, by z těchto tržeb měl být schopen uhradit i pořízení a údržbu zařízení, ve kterém podniká. V případě Horského Hotelu platí tyto náklady město a k dnešnímu dni již přesáhly 120 miliónů korun za nákup budov a jejich rekonstrukce.

Poslední rozsáhlá modernizace proběhla v roce 2014. Úpravu elektroinstalace za 6,7 mil. Kč. provedla firma Revispol, s. r. o., kterou vlastní dohromady Robert Knobloch, člen výkonné rady ODS a firma Omnia Invest Group, spol. s r.o., ve které drží 50% podíl Martin Kuba, bývalý 1. místopředseda ODS. Tím se nám uzavírá druhé kolečko vztahů. Tentokrát je firma vrcholných politiků ODS přímo příjemcem veřejných peněz.

Zbývá dodat, že Martin Kuba, předseda regionálního sdružení ODS Jihočeského kraje zřejmě nosí štěstí i dalším firmám ze své domoviny a nejen té své. Letošní zakázku na výměnu oken v Horském hotelu za 4,5 milionu korun vyhrála firma ze Starých Prachatic a rekonstrukci rozvodny nízkého napětí za 7,1 milionu korun provedla firma z Českých Budějovic.

Ing. Pavel Hájek, Piráti Praha 10
Publikováno 12.1.2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>