seradiste

IT zakázka a pozvánka na procházku Prahou 10

Zaostřeno na Desítku a jeho webový zpravodaj si naši čtenáři zvykli vnímat jako médium přinášející informace, které si v oficiálních novinách radnice Prahy 10 nepřečtou a které jsou psány často z jiného pohledu, než pohledu šéfredaktora Novin Prahy 10, který už ze své funkce má tendenci články ladit do roviny pochvalné.

V dnešním článku ale musíme udělat zaslouženou výjimku a pochválit za profesionální vedení zasedání zastupitelku současné radniční koalice a to paní JUDr. Magdalénu Lukovičovou (ANO). Paní doktorka ve středu 22. dubna 2015 vedla společné zasedání Finančního výboru a Komise majetkové a nebytových prostor, na jehož programu bylo projednání IT zakázky v předpokládané hodnotě 150 milionů Kč. Kdo sledoval poslední jednání zastupitelstva a vývoj kauzy, ten ví, že předložená zakázka byla pro kritice opozice z hlediska ceny, přípravy podkladů i načasování shledána zastupitelstvem natolik nepřipravenou, že byla vrácena k projednání do Finančního výboru a Komise majetkové a nebytových prostor.

Do těchto poradních orgánů byli přizváni i občané a specialisté na informační technologie. Zajímalo nás tedy, zda dobrá vůle zastupitelstva bude těmito orgány respektována a zasedání jsme se zúčastnili. A po letech obcházení občanů jsme byli mile překvapeni.

Doktorka Lukovičová dokázala, přestože není odbornicí na IT, již na začátku zasedání přesně vystihnout potřebu zpracovat co nejrychleji kompletní soupis veškerých požadavků úřadu na IT služby. Tento požadavek byl nakonec i schválen stejně jako požadavek k okamžitému zahájení vyjednávání s dosavadním poskytovatel služeb o prodloužení smlouvy do prosince 2015.

Samotná diskuze probíhala věcně. Přítomno bylo 26 osob a slovo dostali v dostatečné míře všichni IT poradci, kteří se do diskuze přihlásili. Jejich představy o dalším postupu se do značné míry ztotožňovaly napříč politickým spektrem. Zda další vývoj bude odpovídat nasazené laťce budeme samozřejmě sledovat a o všem vás informovat.

K odlehčení hlavního politického tématu tohoto týdne si Vás dovolujeme v předstihu a ve spolupráci s Českou pirátskou stranou pozvat na první zaručeně pirátskou procházku po Praze 10. Sraz účastníků pochodu je naplánován na 13:30 hodin v sobotu 23. května 2015 u bazénku obchodního domu Tesco Eden. Čeká nás cesta do Záběhlic a zpět se zaměřením na poznání méně navštěvovaných lokalit Prahy 10. Každý účastník je vítán a na nejmenší pochodníky čekají v průběhu putování soutěžní úkoly.

Na několik fotografií zajímavých míst ze samotného srdce Prahy 10 se můžete podívat v následující galerii.

za redakci Zaostřena Vás na pirátskou procházku zve

Ing. Pavel Hájek, zeměměřič odpovědný za vykolíkování trasy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>