Kino Vzlet

Trocha historie:

Sokolské kino Vzlet vyrostlo na pozemku bývalých městských sadů v letech 1920-21 ve stylu Art Deco. Asi tenkrát prosperovalo, neboť svým ziskem částečně uhradilo stavbu nové sokolovny. Jako kino fungovalo do poloviny 70. let. Pak zde byly sklady Filmového archívu. Po r. 1989 se stalo majetkem hl. města Prahy.

Nedávná minulost:

Objekt bývalého kina získala zdarma Městská část Praha 10 od MHMP v r. 2002 ,ještě za starosty Výruta. Pak se dlouho vymýšlelo, co s ním, a objekt dále chátral.Teprve koncem roku 2006 byl dán do nájmu firmě KLANG, s.r.o., která v letech 2007-9 provedla na své náklady náročnou rekonstrukci.
Rekonstrukci se však bohužel nepodařilo dotáhnout ke kolaudaci a tak MČ podepsala s firmou KLANG, s.r.o. v prosinci 2012 dohodu o narovnání a vyplatila ji 31 765 282 Kč.

Současný stav:

Kino Vzlet je prázdné a termín kolaudace nelze konkretizovat. Objekt spravuje Praha 10 – Majetková, a.s.

Budoucnost:

Nejistá. V rozpočtu na rok 2013 bylo sice vyčleněno 5 mil. Kč, ale použity nebyly. V letošním rozpočtu je vyčleněno dokonce 10 mil. Kč. Ze zpracované projektové dokumentace je však zřejmé, že splnění všech požadavků pro kolaudaci nebude jednoduché.

Upraveno 16.5.2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>