Naši lidé

lucie2

Lucie Sedmihradská (1974) – předsedkyně výboru

Lucie vystudovala Financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde nyní působí jako odborná asistentka. Ve své pedagogické a výzkumné činnosti se zaměřuje na financování územních samospráv a fiskální transparentnost. Ve volném čase se kromě dění na Praze 10 věnuje své rodině.

 

Hana Klímová (1976) – členka výboru

Analytik týmu. Hanka vystudovala fakultu Financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po studiu pracovala devět let ve společnosti Cetelem poskytující spotřebitelské úvěry, kde se věnovala nejprve analýzám v oblasti účetnictví a controlingu, později se stala vedoucí oddělení mající na starosti zpracování dat a analýzy v oblasti financí, obchodu a úvěrových rizik společnosti. V současné době pracuje v České spořitelně jako analytik rizikově vážených aktiv banky. Ve volném čase cestuje, hraje bridge a studuje na MFF.

 

PavelH

Pavel Hájek (1983) – člen výboru

Absolvent Stavební fakulty ČVUT v Praze, původním povoláním zeměměřič a posledních 6 let učitel informatiky a zeměpisu na základní škole v Praze 10. Volný čas dělí mezi starost o společenství vlastníků jednotek ve Vršovicích, sledování kauz v okolí, rodinu a cestování (nejraději po vlastní ose). Je členem politické strany Piráti a občanské platformy SNOP.

 

PavelR

Pavel Ryba

Technická podpora týmu přes „ty Internety“. Pavel pracuje ve společnosti 2N Telekomunikace jako projektový manažer. Jako občan Prahy 10, který sleduje dění na Praze 10 a kterému není lhostejný osud této městské části, se před několika lety rozhodl nabídnout své dovednosti lidem v občanském sdružení Zaostřeno na 10 a usnadnit jim jejich záslužnou práci odbornou technickou podporou a pomocí.

 

Ljuba

Ljuba Václavová (1941)

Je scenáristkou a režisérkou filmových dokumentů se sociální, ekologickou a kulturní tematikou. Od roku 1990 pracovala v týdeníku Respekt, věnovala se dramaturgii a režii Debatních klubů v Divadle v Řeznické, z nich vytvořila televizní cyklus pod názvem Respektování, za nějž obdržela cenu Trilobit 1993.

Od roku 1995 natáčí dokumentární filmy, z její tvorby jmenujme např. dokumentární cyklus České televize Co je to doma? věnovaného opuštěným dětem, dětem a lidem s handicapy a jejich zařazení do společnosti, cyklus Děti v Čechách o dětech cizinců, nebo portréty české krajiny Putování starými cestami, Aleje, Kameny, Řeka v proudu času, Vyprávění o lese byly oceněny na řadě festivalů.

V roce 1990 spoluzaložila Společnost Nového města pražského, byla členkou občanského sdružení Tolerance, členkou správních rad Nadace Via a Výboru dobré vůle nadace Olgy Havlové, kde dosud pracuje v radě Fondu vzdělávání, v porotě Nadace Partnerství – Strom roku, v komisi OMA MK. Profesně spolupracuje s Nadací Duha, Fondem ohrožených dětí, Nadací Rozum a cit, Střediskem náhradní rodinné péče, Naděje, Sdružení pěstounských rodin a dalšími. O tématu pěstounské a ústavní péče též publikuje.

Od roku 1994 byla členkou rady Nadace Film a Sociologie a dramaturgem nadačních seminářů. Ljuba Václavová je předsedkyníAsociace režisérů a scenáristů a členkou Syndikátu novinářů, spolupracovala jako fejetonistka s BBC a s ČR – Radio Česko.

 

Bývalí členové
OlgaR
Olga Richterová (1985) – bývalá předsedkyně

zastupitelka MČ Praha 10 za Pirátykoalici VLASTA

Olga je lingvistka, překladatelka a tlumočnice, pracuje na FF UK v Ústavu Českého národního korpusu. Roky se zajímá o politiku. Po návratu ze zahraničních stáží se divila, proč v Česku komunální politik v neděli nemůže chodit dům od domu a ptát se, jak se lidem v dané čtvrti bydlí – toho byla svědkem v Británii – či být schopen strategicky plánovat, jako to bývá zvykem v Německu. Rozhodla se začít zametáním před vlastním prahem na Praze 10. Jako dobrovolnice působila v redakční radě časopisu pro evangelickou mládež se starosvětským jménem Bratrstvo, pomáhala organizovat vzdělávací semináře v rámci ekumenické organizace EYCE a před narozením syna v létě jezdila na putovní tábory s vozíčkáři. Od října 2014 je členem zastupitelstva MČ Praha 10 za koalici Vlasta.

 

moravec

Martin Moravec (1977)

zastupitel MČ Praha 10 v koalici VLASTA

Martin je absolventem VŠE v Praze se zaměřením na mezinárodní obchod, politiku a diplomacii. Pracovně i studijně sbíral zkušenosti též v zahraničí, zejména v Německu a Velké Británii. Profesně několik let působil jako projektový manažer a analytik pro sdružení zahraničních hospodářských a průmyslových komor v ČR, kde získal cenné zkušenosti z oblasti zlepšování právně-podnikatelského prostředí, corporate governance, zahraničních investic, vztahu soukromého a státního sektoru či spolupráce s neziskovým sektorem. Nedílnou součástí jeho kvalifikace je též znalost problematiky evropské integrace a členství ČR v EU. V dalších letech působil v Hospodářské komoře ČR a následně v privátním sektoru jako konzultant.

Aktuálně působí jako konzultant a analytik na volné noze. Externě též přednáší zahraničním studentům na Collegiu Hyeronymi Pragensis, příležitostně též na VŠE.

Zaostřeno na 10, které stejně jako celodestítkovou občanskou iniciativu Společně pro Desítku spoluzakládal, pro něho bylo vítanou možností, jak se aktivně zapojit do rozvoje života a kultivace prostředí na Praze 10, kde se narodil a žije, konkrétně v Malešicích.

Ve volném čase se věnuje outdoorovým sportům či třeba joze. Rovněž již několik let spolupořádá dobrovolnickou akci Čistá řeka Sázava i akci Společně ukliďme Prahu 10.

V říjnu 2014 byl zvolen členem zastupitelstva MČ Praha 10 za koalici Vlasta. Již před tím v návaznosti na své rozhodnutí vstoupit do komunální politiky ukončil své členství v Zaostřeno na 10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hlídací pes Prahy 10