Občanský zpravodaj – Listopad 2015

Vážení a milí sousedé a příznivci Prahy 10,
toto podzimní čtení přináší:

  • shrnutí jednání zastupitelstva 21. září a 21. října 2015
  • upozornění na videozáznam z těchto jednání
  • připomenutí dvou debat v Domě čtení a pozvánku na další desítkové akce
  • rekapitulaci, kolik práce zvládá naše starostka

Aktuální informace zveřejňujeme na zaostřeném Facebooku a webuhttp://www.zaostrenona10.cz/. O sousedských a kulturních akcích se dozvíte v kalendáři akcí na prahadeset.cz, provozovaném iniciativou Společně pro Desítku.

Zastupitelstvo 21.9. 2015

Zastupitelstvo trvalo 13 hodin a projednávalo více než 30 bodů. Můžete si udělat obrázek sami z videa. Mezi hlavní témata patřilo:

1) schválení zakázky na novou rámcovou smlouvu na stavební práce ve výši 600 000 000 Kč pro roky 2016-2018  a to i přes volební slib hnutí ANO 2011  „všechny stavební zakázky uskutečnit v otevřených výběrových řízeních a zajistit jejich důkladnou přípravu pro eliminaci vícenákladů“. Na videozáznamu z 21.9. jde o bod 10.

2) od ledna přestanou vycházet Noviny Prahy 10, že by proto, aby v nich v souladu s tiskovým zákonem nemusela dostávat prostor opozice? Opoziční koalice Vlasta právě vydala Vlastní noviny  č. 2, které jsou ke stažení zde.

3) na správu bytů a nebytových prostor bude vysoutěžena nová firma a Praha 10 Majetková, a.s. bude spravovat budovy škol,

4) byl ukončen Podpůrný sociální program bydlení,

5) hospodaření společnosti Praha 10 Majetková a.s. rozhodně nebylo v minulých letech bez problémů – vyplývá to nejen z analýzy fungování Horského hotelu od zastupitelky Jany Komrskové (nezařazená), ale i z vystoupení ředitele společnosti Bohdana Urbana (bod 31).

Článek věnovaný tomuto zastupitelstvu naleznete zde.

Zastupitelstvo 21.10. 2015

Mimořádné zastupitelstvo projednávalo jediný bod – zajištění ICT pro úřad MČ Praha 10. Po téměř třech hodinách jednání vrátilo celou věc k projednání Radě MČ, která pak 23.10. uložila uvolněné radní a senátorce Ivaně Cabrnochové (SZ), aby připravila návrh na zajištění řádného, bezproblémového a bezpečného fungování ICT po 1. lednu 2016. Proč ale takový návrh neprojednávalo zastupitelstvo už nyní? A jak to, že se ani koalice neshodla na jedné variantě? Děje se i u nás něco nevšedního?
Rozsáhlý článek v Deníku zde, komentář Jana Bašeho zde, tisková zpráva TOP09 zde, tisková zpráva Koalice VLASTA zde.

Pracovní zátěž starostky Kleslové

Příjmy a počet úvazků Radmily Kleslové se dostaly do centra pozornosti nejen pražských, ale i celostátních médií. Nejprve se vědělo o jejím angažmá pro České dráhy, sto tisících měsíčně od ČEZu a dalších penězích od Čepra, poté Piráti zveřejnili nové údaje o 360 000 měsíčně z městských firem a naposledy se objevila informace o dalších 95 tisících měsíčně od SŽDC, k nimž neexistuje žádný doklad o plnění. Následovala výzva opoziční Vlasty, ať starostka rezignuje.

Diskusní čtvrtky v Domě čtení

Podívejte se na záznamy z diskusí na téma Jakou školu chceme pro naše děti (zde) a Jak se žije rok po komunálních volbách (zde), nebo přijďte 26.11. od 18:00 na diskusi na téma Výjimečná místa Prahy 10 – Solidarita, bydlení s příznačným názvem. Pořad uvede Barbora Špičáková, historička umění a editorka knihy Sídliště Solidarita.

V Malešících to na podzim opravdu žije!

Letošní podzim naše čtvrť ožila tradičmíni akcemi místních ochránců přírody a dobrovolníků z iniciativy Naše Malešice. Vedle tradičního Dne s přírodou pro děti a několika drobnějších osvětových akcí byla jednoznačně největším počinem realizace výstavy historických a soudobých fotografií NAŠE MALEŠICE. O výstavě můžete shlédnout reportáž České televize a nejlépe do 17. listopadu zajít do Malešického parku volně přístupnou výstavu přijít shlédnout!
Co nás ovšem těší snad ještě více, je skutečnost, že se vedle iniciativy Naše Malešice se začíjnají do pořádání akcí sousedského charakteru začínají zapojovat další místní občané. Před podzimními prázdninami se v Malešickém parku uskutečnila „strašidelná“ sousedská akce pořádaná rodiči z okolí základní školy Hostýnská, chystá se další lampionový průvod, proběhl dobrovonický úklid, kdy 44 dobrovolníků uklidilo skládku v ulici U Seřadiště.

Co se chystá

7.11. 10–17 hod. Divadelní festival, KC Kruh v ZŠ Hostýnská
10.11. 17.00 Lampionový průvod, Malešický park
10.11. 17.30 Vize Prahy 2025, Dům čtení, Ruská 192
17.11. 14.00 Amatérský turnaj v ping pongu, více zde
26.11. 18.00 Výjimečná místa Prahy 10 – Solidarita, Dům čtení, Ruská 192
1.12. 19.00 Sopečná Gomera a turistické Tenerife – cestovatelské promítání a povídání Olgy Richterové v Malešickém mikropivovaru, Malešická 50
7. 12. Další řádné jednání zastupitelstva MČ Praha 10

 

 

Hodně radosti z bydlení na Praze 10 i v jiných městských částech a seznámení se sousedy při vydařených akcích za Zaostřeno na Desítku přeje
Aktivní Občan a redakční tým Zaostřeno, 6.11.2015

PS: Minulá vydání newsletteru naleznete zde.

PPS: Líbí se vám, co děláme? Podpořte nás! Transparentní účet zde.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>