Plechárna

Na Praze 14 mají zajímavý projekt a to Plechárnu, lokální komunitní centrum, které nabízí nejen platformu pro setkávání, ale i zázemí k realizaci mnoha volnočasových aktivit. Součástí projektu je velká multifunkční hala, sportovní hala, malý sál, ateliér, kavárna, venkovní terasa, sdílená kancelář, dětský koutek, komunitní zahrada a grilovací zóna. Hlavní ideou je propojování místních aktivních obyvatel a neziskových organizací, kteří si tu mohou uspořádat vlastní akci nebo třeba vést svůj kurz.

Plechárna oslovuje nejen neziskový sektor, ale zároveň se stává komunitním centrem, kde se mohou setkávat všechny generace obyvatel. I díky jejich zapojení pomáhá celkovému oživení sídliště Černý Most. Je proto svým způsobem unikátní a mohla by se stát inspirací pro Prahu 10, která dle informací od zastupitelů chystá plán centra sociálních služeb. Aby tento projekt Prahy 10 naplnil veškerý svůj potenciál, určitě by stálo za to hledat cesty, jak co nejvíce zapojit místní obyvatele a vytvořit atraktivní program k tomu, aby lidé trávili více času společně.

Plechárna svému okolí nabízí spoustu aktivit, které v posledních měsících zahrnovaly například otevření komunitní zahrady, Zářící město – divadelní představení hrané v oknech paneláku, Festival setkání chutí nebo Práce vs. Život – konferenci o tom, jak sladit práci, zájmy a rodinu. V plánu na květen je bleší trh, velký májový úklid nebo tradiční sousedská slavnost Černý mošt.

Nemusíte však být pouhým návštěvníkem. Sama vedoucí Plechárny Monika Hillebrandová zve k aktivní účasti na organizaci programu a nabízí osobní setkání všem, kteří přijdou se zajímavým nápadem, který by se v prostorách Plechárny dal uskutečnit. Více informací najdete na stránkách www.plecharna.com nebo také na Facebooku fb.com/plecharnacernymost/. Určitě to je zajímavá inspirace a nový přístup, jak může být projekt městské části maximálně otevřený jejím obyvatelům.

Veronika Žolčáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>