Referendum o budově radnice

Proč referendum?

červen 2014

Nejčastější otázky při sběru podpisů na návrh konání místního referenda. Blíže se k referendu vyjadřovalo toto vydání pravidelného občanského zpravodaje.

Stop miliardové radnici

1. Co podepisuji?

Podepisujete, že souhlasíte s vyhlášením referenda o navržených otázkách.

K samotným otázkám se nijak nevyjadřujete, v případě konání referedna budete tajně hlasovat, jak budete chtít.

2. Co referendum změní?

Pokud se podaří sesbírat cca 8 600 podpisů, musí MČ referendum vyhlásit. Jakmile tak učiní, nesmí již v dané věci nijak rozhodnout. Znamená to tedy, že o nové radnici bude rozhodovat až zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb.

3. Co je v tuto chvíli rozhodnuto?

Zastupitelsvo MČ schválilo koupi nemovitosti (24. března) a vyhlášení a odůvodnění veřejné zakázky „Nové sídlo Úřadu městské části Praha 10“ (26. května).

4. Kolik bude nová radnice stát?

Podle údajů zveřejněných 7. dubna ve Věstníku veřejných zakázek  je očekávaná hodnota zakázky je 775 mil. Kč bez DPH, s DPH je to 930 mil. Kč s DPH.  Tedy asi tolik, kolik činily veškeré výdaje MČ v roce 2012. Více zde.

5. A kde má být nová radnice?

Nevíme, záleží na tom, kdo se do výběrového řízení přihlásí.
V poptávkovém řízení provedeném na podzim 2013 přišly dvě nabídky: Vinohradská 167 (budova Vodafonu) a novostavba na křižovatce ulic Vinohradská a Počernická (Hagibor). (Viz zde )

6. A co bude se současnou budovou radnice “Vlasta”?

Ta se má prodat. Případný kupec tam pak může udělat cokoliv.
Pokud se neprodá, tak může snadno dopadnout jako sousední KD Eden – prázdná dlouhodobě chátrat.

7. Vzal někdo v úvahu názory občanů, které se shromažďovaly vloni na jaře např. na setkání ve škole Barikádníků nebo v dotaznících?

Uvidíme, jestli se něco objeví v zadávacích podmínkách veřejné zakázky. Zadávací podmínky však připravuje externí firma (sdružení m3m a EDIFICE construction a consulting), tak záleží, jestli jí někdo tyto podklady dal. V zadání poptávkového řízení na podzim bohužel nic z toho nebylo.

8. Co bude na Strašnické?

To se neřeší. Ve zveřejněné tabulce hodnotící jednotlivé varianty  je v části možné prodeje nemovitostí uvedeno:

pozemky u metra Strašnická    26,2 mil. Kč

ZŠ V Olšinách vč. pozemků    67,7 mil. Kč

KD Barikádníků vč. pozemků    8 mil. Kč

Z toho usuzujeme, že je v plánu uvedené nemovitosti prodat.

Chcete informace o Praze 10 dostávat pravidelně? Objednejte si tento newsletter do svého e-mailu: vytváří ho o.s. Zaostřeno na 10 přibližně jednou měsíčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>