Relsie_2011_2015_672

Relsie a 11 fakturací od roku 2011

Tento čtvrtek se od 9:00 hodin koná 7. zastupitelstvo MČ Praha 10. Celý program a materiály pro veřejnost jsou dostupné zde. Bohužel je patrné, že na programu chybí některé zásadní body, například kauza Horský hotel, o které jsme vás již informovali nebo bod týkající se IT zakázky.

Nedořešená otázka budoucího poskytování ICT služeb pro Prahu 10 je přitom zcela zásadní. S každým dalším dnem, kdy se tento problém neřeší, přichází Praha 10 potenciálně o finance, které nyní platí předchozímu poskytovateli služeb, společnosti O2 Czech Republic a.s., se kterou úřad již poněkolikáté prodlužuje smlouvu. Smlouva přitom měla původně vypršet již 31. července 2015.

Jak se tedy situace vyvíjela od posledního zasedání zastupitelstva v říjnu 2015? Společnost Relsie dodala Praze 10 materiály, které měly sloužit pro kvalifikované rozhodnutí zastupitelstva o dalším postupu vypsání výběrového řízení na poskytování služeb ICT, ale zastupitelstvo nehlasovalo ani pro jednu z navržených variant. Praha 10 také vyhlásila výběrové řízení na IT zaměstnance s poněkud přemrštěnými požadavky.

Na světlo vyplouvají další zajímavé informace: například společnost Relsie s.r.o. není na radnici zřejmě žádný nováček. Od roku 2011 eviduje ÚMČ P10 na její IČO hned 10 faktur za konzultace a dohled nad ICT. V náhledu článku si můžete prohlédnout jejich přehled.

Od poslední IT zakázky již sice uplynuly dva roky, ale dle obchodního rejstříku je jednatel společnosti stejný od roku 2006. Pan Ing. Jan Heisler také podepisoval za Relsie smlouvu z 1.7.2015, přitom zástupci Relsie se při jednání s IT experty tvářili, že s Prahou 10 ve věci ICT spolupracují poprvé.

Skutečnost, že Relsie Praze 10 již fakturovala, a to „služby metodického vedení a konzultace ICT“, při žádném projednávání týkajícím se Relsie (a to ať už výběrového řízení nebo posléze nezdařené analýzy), nikdo včetně vedení Úřadu nezmínil.

Veronika Žolčáková a Pavel Hájek

Poznámky redakce:

  • Přehled plnění laskavě poskytla Olga Richterová, zastupitelka Koalice Vlasta s podporou Pirátů.
  • Kompletní přehled realizovaných zakázek pro Prahu 10 firmou Relsie v letech 1994 – 2014 bude po vyřízení naší žádosti dle zákona č. 106/1999 Sb. veřejně přístupný zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>