Současná koalice na Praze 10, vedená starostkou Radmilou Kleslovou, oslabila

Výpovědí koaliční smlouvy a současně vystoupením ze zastupitelského klubu strany Zelených na Praze 10 ukončila zastupitelka Jana Komrsková svou spolupráci se současnou koalicí. Písemná výpověď byla předána paní Mgr. Ivaně Cabrnochové, předsedkyni zastupitelského klubu strany Zelených Praha 10.

Důvodem tohoto rozhodnutí byl přetrvávající rozdílný pohled na výkon funkce zastupitele a především pak rozpor ve vnímání obsahu práce člena dozorčích rad akciových společností Prahy 10.

Do funkce zastupitelky byla Jana Komrsková zvolena jako nestraník na kandidátce strany Zelených. Zvolena byla na třetím místě z jinak nevolitelné sedmé pozice. V rámci současné koalice pak byla jmenována do dozorčích rad dvou akciových společností Prahy 10.

V souladu s obsahem výkonu své funkce člena dozorčích rad se od samého počátku snažila získat podklady k řádné kontrolní činnosti v rámci akciových společností městské části Praha 10. Vzrůstající rozpory byly způsobeny naprostou neochotou poskytnout zákonné informace o hospodaření těchto městem zřízených firem. Požadované materiály v úplném znění nebyly nikdy poskytnuty a obstrukce ze strany vedení akciových společností vyústily v její odvolání.

Oficiálním důvodem tohoto kroku byla optimalizace nákladů na odměny členů neuvolněných zastupitelů. Jana Komrsková po celou dobu své činnosti pobírala za obě funkce v dozorčích radách celkovou měsíční odměnu ve výši 2 750,- Kč po zdanění.

V rámci svého dalšího působení se budu soustředit především na své dosavadní aktivity v oblasti kontrolní činnosti finančních toků Prahy 10. Nepředpokládám, že přístup k informacím se ze strany vedení MČ Prahy 10 změní, ale věřím, že v řadách opozice získám kvalitní partnery a oporu pro svou další práci”, řekla k celé situaci Jana Komrsková.

Zdroj: Tisková zpráva z 31. 5. 2015, Jana Komrsková, zastupitelka MČ Praha 10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>