Významná položka v rozpočtu MČ: rekonstrukce Polikliniky Malešice za 80 milionů

Bydlíte v Malešicích? Jste odjinud, ale potřebujete občas na pohotovost? Jistě využíváte služby tamní polikliniky…

Můj komentář se týká výdajové položky rozpočtu 6121, ORG 210040 – rekonstrukce Polikliniky Malešice, na kterou je navrhováno 80 mil. Kč.

Nejprve bych se ale rád zmínil o předloženém rozpočtu na rok 2014 jako takovém. Ve výdajové stránce – hlavně investičních výdajích, jsme se silně rozvášnili. Ale není se co divit, komunální volby jsou přede dveřmi a voliče je potřeba přitáhnout na tu správnou stranu. Snad i slepému musí být jasné, že většina externích zakázek zadávaných radnicí,  jako jsou právníci, odhadci, znalci, studie na cokoliv, rámcová smlouva, akce typu Dny Prahy 10, údržba zeleně atd.  jsou pravděpodobně předraženy o desítky procent. To nejsou jednotky milionů, to nejsou ani desítky milionů, to jsou přímo stovky milionů, které za letošní rok zdejší konšelé převedou z kapes nás občanů Prahy 10 a daňových poplatníků do bezedných kapes nedaňových podvodníků, kteří stojí v pozadí zdejšího vládního seskupení.

Ale zpět k Poliklinice Malešice. Ta je dlouhodobě pronajata firmě Medifin, která za nájem v roce 2014 platí pouze 2,6 mil. Kč. Dříve to bylo 5 až 6 mil. Kč. My si letos, dle rozpočtu, opravíme svoji polikliniku za 80 mil. Kč. Dojde k zateplení fasády a střechy a výměně oken. A dáme firmě Medifin ještě 10 mil. Kč za pohotovostní služby. Každému je jasné, že tu něco nehraje. Nájem nepokryje snad ani odpisy budovy. My už zde nedotujeme pouze zdravotnické služby pro občany Prahy 10, ale štědře sponzorujeme soukromé zdravotní zařízení. Proč toto zařízení nespravuje a nepronajímá přímo naše slavná Praha 10 – Majetková a.s. s novým ředitelem? Ať se ukáže, co dokáže! Zádrhel ale bude asi v dobře napsané smlouvě s firmou Medifin. Neviděl jsem ji, ale domýšlím si, že byla sepsaná na desítky let a  je prakticky nevypověditelná. Vyzývám tímto radnici, aby vyvěsila všechny své smlouvy na svůj web. I Jihoměstská mafie na Praze 11 už to udělala.  Další možností by byl prodej této nemovitosti. Pokud ji sami neumíme provozovat, tak je lepší ji předat jiným hospodářům. To bohužel platí i pro mnoho dalších objektů v majetku MČ.

 

Ing. Miroslav Kos, občan Prahy 10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>