Zač stojí noviny Prahy 10?

75.000 výtisků, 12 čísel ročně, 2 674 000 Kč, tj. 2,95Kč/kus – pravda, to se nezdá mnoho, ale co v těch novinách je (kromě jistě dobře placené inzerce)?

Dnes nechceme psát o tom, jak omezeně se v našich radničních listech informuje o tom, co schválila rada nebo zastupitelstvo, nebo že opoziční zastupitelé dostanou prostor k vyjádření tak 3 x za rok a občané nikdy.

Na co jsme v námi placených novinách zaostřili pohled?

Udělali jsme si přehled akcí, které v průběhu jednoho měsíce organizovala nebo nějak podpořila MČ. Zaměřili jsme se na období od 16.5., kdy vyšly noviny č. 5, do 15.6., a na způsob, jakým o dané akci bylo informováno.

Výsledkem našeho zkoumání je otázka: Proč se vydává měsíčník, který informuje o 2 z nejméně 17 uskutečněných a z veřejných peněz podpořených akcí? Pozor, nejedná se o nenadálé události, ale o akce, které se jistě plánují déle než dva týdny! Na celou řadu akcí se tiskly a distribuovaly letáčky (např. Dětský den na Gutovce nebo Sportovní dny Prahy 10).

Dále je zajímavé, že řada akcí je inzerována pouze na Facebookovém profilu starosty Zoufalíka: znamená to, že jsou to jeho soukromé akce na které MČ nepřispívá? Asi ne, že.

Nám zbývá závěrem otázka: stojí nám ty drahé akce* a ty noviny za to?* Např. Sportovní dny Prahy 10 stály 2,8 milionu Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>